Biblioteka Przedszkolaka to ogólnopolska kampania społeczna dla przedszkoli. Pomysłodawcą projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Każda inauguracja to zajęcia warsztatowe z tworzenia własnej, spersonalizowanie książki typograficznej. Projekt jest kontynuowany przez przedszkola na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy z udziałem zapraszanych babć i dziadków. Podczas czytanek z udziałem babć i dziadków dzieci realizują karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę. W roku szkolnym 2022/2023 udział w projekcie biorą udział grupy 0a "Tropiciele wraz z Panią Anną Kwolek oraz 0b "Odkrywcy" z Panią Katarzyną Kozak.