"Wędrowniczki" to  grupa 4-latków. Wychowawcą jest mgr Ewelina Żurawicz. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców.  Dzieci są  żywołowe, pogodne i ciekawe świata. Działania w naszej grupie są urozmaicone ‒ mają na celu wspieranie całościowego rozwoju dziecka. Każdy dzień wypełniony jest zabawą  oraz zajęciami edukacyjnymi. Przedszkolaki bardzo lubią gry i zabawy ruchowe zarówno w sali przedszkolnej, sali gimnastycznej,  jak i na placu zabaw. Z wielką przyjemnością wychodzą też na spacery. Chętnie wykonują prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik, a także uczą się nowych wierszyków oraz piosenek, tańczą przy muzyce. Uwielbiają też zabawy konstrukcyjne i tematyczne. Przedszkolaki starają się być samodzielne, koleżeńskie i przestrzegać zasad zgodnego funkcjonowania w grupie. "Wędrowniczki" uczestniczą  też w zajeciach z języka angielskiego, religii oraz rytmiki. Bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne, biorą udział  w konkursach oraz uroczystościach organizowanych w przedszkolu.  W tym roku nasza grupa uczestniczy w dwóch programach edukacyjnych "Kubusiowi Przyjaciele Natury" i "Czysciochowa Akademia". Dzięki tym programom dzieci nauczą się, jak troszczyć się o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii, dowiedzą się dlaczego watro jeść owoce i warzywa, a także jak  ważny dla naszego zdrowia jest ruch oraz prawidłowa higiena.