,,TROPICIELE” - wychowawca mgr Zofia Krygier. To najstarsza grupa sześciolatków. W grupie jest 25 dzieci, 8 dziewczynek i 17 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Ten rok jest dla sześciolatków niezwykle ważny, dzieci będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Przed starszakami stoi bardzo ważne wyzwanie - bowiem wkraczają już w świat liter i cyfr. ,,TROPICIELE” lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej, w salce gimnastycznej, na placu zabaw lub boisku szkolnym. Z chęcią uczą się nowych wierszy, piosenek i wyliczanek. Bardzo lubią śpiewać. Z ogromnym zaangażowaniem malują, wycinają i wyklejają. Prace plastyczne zdobią salę przedszkolną i korytarz. Podejmują już pierwsze próby czytania. Pełnią dyżury,  z których starają się sumiennie wywiązywać. Edukacja łączy się z zabawą, przez co wszystkie dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Korzystają z pakietu WSiP ,,Nowi Tropiciele”. Cała grupa uczęszcza na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i religii.