Rok szkolny 2023/2024

Grupa 0a Tropiciele to grupa 6-latków. Wychowawcą jest mgr Katarzyna Kozak. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 13 chłopców i 12 dziewczynek. W ciągu całego roku Tropiciele będą przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Przed nimi ważne zadanie – wkroczenie w świat liter i liczb. Z uśmiechem na twarzy i wiarą we własne możliwości grupa z pewnością sprosta wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W ciągu roku szkolnego realizować będziemy projekty: „PoczytajMY – Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, „Mali, wielcy przyjaciele – moje zwierzątko”, „Akademia wesołego Ryjka”, „Klub Mleczaka”, „Sensoryczna Akademia Mądrego Dziecka”, „Witaminki”, „Mamo, tato wolę wodę!” oraz „Czyste powietrze wokół nas”.

Rok szkolny: 2022/2023

Grupa „A” Tropiciele, to sześciolatki. Wychowawcą grupy jest mgr Anna Kwolek. Do oddziału uczęszcza 25 dzieci: 11 dziewczynek i 14 chłopców. Dzieci stanowią różnorodny zespół. Chętnie uczęszczają do przedszkola. Są śmiałe i wrażliwe, radosne i otwarte, aktywne. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Chętnie podejmują wszelkie aktywności: śpiewają, słuchają muzyki, uczą się wierszyków, rymowanek, kreślą szlaczki, poznają literki i cyferki, malują, wycinają, wyklejają, lepią. Uwielbiają zabawy ruchowe zarówno w sali  jak i w salce gimnastycznej, czy na szkolnym placu zabaw. Chodzą na spacery, jeżdżą na wycieczki. Podejmują pierwsze próby pisania i czytania.  Zabawa przeplata się z poznawaniem nowych, ciekawych rzeczy, zdobywaniem nowych wiadomości i umiejętności. Z entuzjazmem przygotowują się do tak bardzo ważnej roli - bycia uczniami. Pomaga w tym pakiet wydawnictwa WSiP „Drużyna marzeń”. Dzieci uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego, religii, logopedii, biorą udział w projektach edukacyjnych.

Rok szkolny: 2021/2022
,,TROPICIELE” - wychowawca mgr Zofia Krygier. T
o najstarsza grupa sześciolatków. W grupie jest 25 dzieci, 8 dziewczynek i 17 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Ten rok jest dla sześciolatków niezwykle ważny, dzieci będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Przed starszakami stoi bardzo ważne wyzwanie - bowiem wkraczają już w świat liter i cyfr. ,,TROPICIELE” lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej, w salce gimnastycznej, na placu zabaw lub boisku szkolnym. Z chęcią uczą się nowych wierszy, piosenek i wyliczanek. Bardzo lubią śpiewać. Z ogromnym zaangażowaniem malują, wycinają i wyklejają. Prace plastyczne zdobią salę przedszkolną i korytarz. Podejmują już pierwsze próby czytania. Pełnią dyżury,  z których starają się sumiennie wywiązywać. Edukacja łączy się z zabawą, przez co wszystkie dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Korzystają z pakietu WSiP ,,Nowi Tropiciele”. Cała grupa uczęszcza na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i religii.