"Sensoplastyka® dla małego smyka"

Rodzaj innowacji: programowo-metodyczna

Data wprowadzenia: listopad 2022

Data zakończenia: czerwiec 2023

Wiek dzieci: 5-6 lat

Zakres innowacji: Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach godzin pracy przedszkola, raz w miesiącu dla dzieci z grupy „Odkrywcy” (5-6 latki). Zajęcia będą trwały 60 min.

Innowacja dotyczy rozwijania motoryki małej i dużej u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawy
z wykorzystaniem elementów terapii integracji sensorycznej. W zabawach tych będzie istotna stymulacja dotykowa, sensoplastyka, propriocepcja. Nowatorstwo polega na wykorzystaniu wszelkich możliwych mas plastycznych, to jest: plasteliny, ciastoliny, masy solnej, masy papierowej, gliny,piankoliny,piasku kinetycznego, pucholiny, masy plastycznej typu „slime” czyli glut-szlam, masy plastycznej typu putty- czyli lekkiej masy mącznej, masy odbijającej się od podłoża, własnoręcznie zrobionego sztucznego śniegu, farb do malowania rękami.

Prowadząca innowację: p. Katarzyna Kozak.