Autorski program czytelniczy p. Katarzyny Kozak pod hasłem: „PoczytajMY - Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Głównym zadaniem jest rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek, wierszy i opowiadań w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania. W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków, którzy będą czytali dzieciom książki i jakże wspaniałe ich ulubione bajki.
Dla naszych przedszkolaków jest to wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej, ale również do spędzenia niepowtarzalnych chwil z najbliższymi.
Celem programu jest uświadomienie rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu. Bezpieczna więź z rodzicami jest podstawą zdrowego rozwoju, a dobra znajomość języka to klucz do sukcesu w szkole i w życiu.