Kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w XIII edycji DNIA EDUKACJI ARCHITEKTONICZNEJ, skierowanej do klas IV z całego województwa podkarpackiego. Czwartoklasiści podczas lekcji plastyki uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez profesjonalnego architekta. Poznali podstawowe procesy zachodzące podczas budowy domu i jego projektowania. Wspólnie przeanalizowali funkcje, które spełniają poszczególne pomieszczenia w domu. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie prezentacji z ciekawymi projektami domów z różnych stron świata.

W ramach Dnia Edukacji Architektonicznej, czwartoklasiści wezmą udział w konkursie plastycznym pt. ”DOM MOICH MARZEŃ”, organizowanym przez Podkarpacką Okręgową Radę Izby Architektów w Rzeszowie, którego celem jest wykonanie własnego projektu domu swoich marzeń, z uwzględnieniem takich cech jak: oryginalność, funkcjonalność, kształt, barwa, kompozycja. Życzmy im owocnej pracy i powodzenia w konkursie.