Drużyna rozpoczęła swoją działalność 11 czerwca 2021, . Nazwa drużyny nawiązuje do imienia szkoły nadanego 6 maja 2000 r. PSP nr 5 w Nisku im. „Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich".
Zbiórki odbywały się systematycznie w każdy piątek przez cały okres wakacji na których harcerze zdobywali podstawową wiedzę harcerską, dbali o rozwój fizyczny poprzez różnego rodzaju gry, zabawy i współzawodnictwo w różnych dyscyplinach sportu.
   Obecny stan drużyny to 17 harcerzy, większość stanowią oczywiście dziewczęta. Barwy drużyny to kolor granatowy z zieloną lamówką oraz zielone berety, który nawiązują do koloru wojsk piechoty. Dzięki uprzejmości pani dyrektor szkoły Danuty Gorczyca, pozyskaliśmy pomieszczenie w którym bardzo szybko zorganizowaliśmy swoją harcówkę, którą nazwaliśmy „BASZTA”.

Kochamy śpiew i wędrówki w nieznane, nie przyszliśmy na świat, aby wegetować", ale żeby zostawić ślad…
Cały czas jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych kandydatów na harcerzy począwszy od klasy IV w myśl pewnej tezy, że „harcerstwo jest dla wszystkich, ale nie każdy harcerzem zostaje”.

Zapraszamy wszystkich chętnych, a więc
ZEJDŹ Z KANAPY I ZAŁÓŻ BUTY WYCZYNOWE! I PRZYJDŻ DO NAS

Nasze motto brzmi:
„Kto chce szuka sposobów...kto nie chce szuka powodów“.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Zbliża się okres rozliczeń finansowych za 2021 rok, a więc czas kiedy można zadecydować komu przekazać 1% swojego podatku. ZHP jest jedną z wielu organizacji pożytku publicznego.

Wspomóżcie nas swoim 1% … ten drobny gest może bardzo wspomóc naszą harcerską służbę!  ZHP NISKO 11 WDH  KRS: 0000296261

Dzięki  1% dla naszej drużyny to dofinansowania do biwaków, obozów, umundurowania i  wszelkich działalności  11WDH „Małoletniacy”.  1% Waszego podatku to bezpośrednie wsparcie i dofinansowanie naszych wspaniałych harcerzy.

Kontakt:

Drużynowy phm Wiesław Gołąbek HO

(artykuł w trakcie aktualizacji...)