Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w akcjach promujących świadome i bezpieczne korzystanie z Internetu.
Za pomocą działań edukacyjnych staramy się zwiększyć świadomość na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.
1. W roku szk. 2020/2021 braliśmy udział w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” (więcej>>).
2. Obchodzimy od wielu lat Dzień Bezpiecznego Internetu.
3. Uczestniczyliśmy w Projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (DYPLOM).
 Projekt miał na celu propagowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli wiedzy na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
4.  Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim badaniu „Młodzicyfrowi.pl” poświęconym korzystaniu z cyfrowych narzędzi komunikacji (certyfikat).