Rok szkolny 2016/2017

Kangur Matematyczny 2017

  •  Gumiela Adrian kl. 2A (G) - wyróżnienie

  

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus

  • Adrian Kosior Ia - dyplom laureata
  • Szymon Kosz Ia - dyplom laureata

  • Adrian Gumiela IIa - dyplom laureata

 

 Miejsko - gminny Konkurs Matematyczny ,,Kaktus''

  • Katarzyna Stopyra kl.IIIa - III miejsce

Poszukiwanie Talentów 2017

 

 

   Aleksandra Domańska i Julia Pietrzyk - uczennice Gimnazjum nr 2 w Nisku reprezentowały  naszą szkołę i województwo podkarpackie w Finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poszukiwanie Talentów 2017”. Obie uczennice uzyskały tytuł Finalisty i odznakę „ZŁOTY KWANT” oraz dyplom za piękną, twórczą i oryginalną pracę konkursową.
    Finał konkursu odbył się w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki w dniach 29 - 30 maja 2017 r. W rozgrywce finałowej spotkało się 60 najlepszych uczestników w dwóch grupach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, którzy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu fizyki. Konkurs polegał na przygotowaniu prac w kilku kategoriach, np. uczniowie pisali limeryki o fizyce, przeprowadzali doświadczenia, wykonywali zdjęcia. 

    Podczas ostatecznego starcia w Warszawie każdy uczestnik odpowiadał na pytania przed czterema komisjami. W drugim dniu, podczas uroczystości rozdania nagród, która rozpoczęła się od prezentacji najlepszych prac, jeszcze jedna uczennica naszego gimnazjum Klaudia Filiks została wyróżniona,  Jej zdjęcie, zgłoszone w kategorii „Fizyka i fotografia", znalazło się wśród najlepszych zdjęć konkursowych, podobnie jak zdjęcie Aleksandry Domańskiej. 

 Również prace plastyczne Julii i Oli zostały wyróżnione i znalazły się na wystawie, która również będzie prezentowana podczas „Warszawskiego Festiwalu Nauki”, który odbędzie się w dniach 22 września – 1 października. Następnie uczestnicy Finału wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem wykładu prof. dr. hab. Andrzeja Dragana, dotyczącego stawiania pytań o fizykę, a bezpośrednio po nim dr Anna Kaczorowska ogłosiła wyniki. Opiekunem merytorycznym uczennic jest Anna Dybka nauczycielka fizyki, której praca z uczniami została dostrzeżona i doceniona przez organizatorów. Pani Anna Dybka otrzymała dyplom i nagrodę specjalną. 

VI Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej w Jeżowem


 Aleksandra Domańska – uczennica klasy Ia naszego gimnazjum została wyróżniona w VI Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej w Jeżowem.

Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”  organizowany jest  przez Zespół Szkół w Jeżowem, a patronują mu: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Nisku, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich  oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

25 maja 2017 r. odbył się finał konkursowych zmagań. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań literackich młodzieży. Przeznaczony był dla uczniów gimnazjum z Podkarpacia. W tym roku na konkurs nadesłano 134 prace w kategorii poezja i proza. Poziom konkursowych zmagań był wysoki. Najlepsze prace nagrodzono.

Aleksandra Domańska napisała fragment powieści pt. ”Po drugiej stronie lustra”. Na jej pracę szczególną uwagę zwróciła jedna z jurorek, poetka i prozaiczka należąca do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” pani Marta Gdula-Żukowicz. Ola otrzymała nagrodę specjalną.

    Małgorzata Marchut

VI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

    Dnia 9 maja 2017r. w Rzeszowie odbyły się VI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zorganizowane zostały przy pomocy Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa, której to wolontariusze wcześniej prowadzili warsztaty w naszym gimnazjum. Opiekunem naszych gimnazjalistów była p. Grażyna Tabor nauczyciel EDB. Naszą szkolę reprezentowali: Kinga Dziurda kl.3a, Patrycja Wilk kl.3a, Joanna Lenart kl.3a oraz Dawid Woźny kl.3b. Kierownikiem grupy była Kinga Dziurda. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi gimnazjaliści poradzili sobie świetnie zdobywając 3 miejsce. Ich współpraca między sobą i wymiana informacji była bardzo ważna. Mieli oni okazję zdobyć doświadczenie i pomóc ludziom w różnych sytuacjach. Pomimo stresu i trudności na początku nie poddali się i odnieśli wspaniały sukces. Mimo młodego wieku potrafią uratować komuś życie.

Konkurs Plastyczny „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” 

 

 

      Uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Ewy Bajek, wzięli udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Na początku marca odbyły się eliminacje miejsko-gminne, w których czworo naszych uczniów otrzymało nagrody i kwalifikacje do etapu powiatowego. Byli to: Patrycja Brzyska kl. 2a gim., Maksymilian Sokołowski kl. 1a gim.

     W Starostwie Powiatowym w Nisku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu, w których uczennica Patrycja Brzyska została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

                              

 Link do informacji o wynikach w Starostwie Powiatowym

Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

 

W czwartek 27 kwietnia na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli w nich II miejsce. W skład drużyny wchodzili: Marcin Serafin, Marcin Szpyra, Michał Szcząchór oraz Sebastian Środoń. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (więcej>>).

VI edycji konkursu fotograficznego "Poprawiam rzeczywistość"

  

    21 marca 2017r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej miało miejsce rozstrzygnięcie VI edycji konkursu fotograficznego "Poprawiam rzeczywistość". Prace fotograficzne miały prezentować możliwości programów graficznych w przetwarzaniu, retuszu oryginalnych zdjęć w ciekawy, plastyczny sposób. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów okolicznych powiatów. Laureatkami konkursu zostały: 

Natalia Szwedo kl. 3a - II miejsce 

Agnieszka Miazga kl. 2a - III miejsce 

Laura Sowińska kl.1a - wyróżnienie 

                                                                                              Gratulujemy sukcesu ! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nagrodzonych i wszystkich tych uczniów naszego gimnazjum, którzy wzięli udział w konkursie. Byli to: Piotr Cichoń kl.2a, Dominika Jagiełło kl.2a, Jakub Madej kl.1a, Natalia Kowal kl.1a, Anna Marciniec kl.1a, Magdalena Mierzwa kl.1a, Natalia Tereszko kl.1a, Weronika Chomicz kl.1b.  

                                                                                                                               Opiekun: Ewa Bajek 

  II Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920

w obronie granic i niepodległości”

Link do rozdania nagród

    Dnia 4 stycznia 2017 r., w siedzibie MSWiA, z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka, miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom II Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”, organizowanego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

    Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie, a co najważniejsze z sukcesem, wzięli udział w konkursie.  Julia Pietrzyk z klasy I a oraz  Łukasz Delekta z klasy II b w kategorii komiks zdobyli odpowiednio 2 i 3 miejsce,  a Katarzyna Stopyra z klasy III a w kategorii poezja - wyróżnienie.    

 Gratulując uczestnikom, minister podkreślił, ze Polacy jako naród mają prawo być dumni ze swojej historii. Dziękując uczestnikom za ogromny wkład pracy, poniesiony w przygotowanie prac artystycznych, podziękował również wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w pomoc i bezpośrednią realizację tego przedsięwzięcia Zachęcił też do udziału w kolejnych konkursach historycznych                                                      

       

                                                                                                         Zbigniew Kotuła

 VII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MATEMATYKA W OBIEKTYWIE"

W dniach 1-8 grudnia 2016r. obradowało jury VII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Spośród 7456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, dr hab. Maciej Tanaś, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler, dr hab. Małgorzata Makiewicz (przewodnicząca) zakwalifikowała fotografię Natalii Szwedo z klasy IIIa naszego gimnazjum do wystawy.

Konkurs odbył się  pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji Czartoryskich.

Wernisaż wystawy „Matematyka w obiektywie - 2016” odbędzie się w sali senatu Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Papieża Jana Pawła II 22a w dniu 16 grudnia 2015 o godz. 13:00.

Uczennica wielokrotnie osiągała sukcesy w konkursach fotograficznych i plastycznych na różnych szczeblach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwijania swoich pasji.

                                                                                              Ewa Bajek

 Szkolny Konkurs „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”

W Gimnazjum nr 2 w Nisku, 7 grudnia odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”, który tradycyjnie od kilku lat organizuje pani Anna Dybka, nauczyciel fizyki. Na konkurs zgłoszono 23 prace w dwóch kategoriach: plakat i model. Komisja w ocenie prac brała pod uwagę merytoryczność, wkład pracy, technikę wykonania, pomysłowość, sposób zinterpretowania tematu, czytelność. Po zapoznaniu się z pracami i dokonaniu analizy jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia.

 W kategorii plakat:

 I miejsce – Michał Szcząchór z klasy II b

II miejsce – Aleksandra Kopała z klasy II b
                 Laura Warchoł z klasy I a

III miejsce – Jakub Gryczka z klasy II b               

W kategorii model:

 I miejsce – Partycja Brzyska z klasy II a                             

 II miejsce – Agnieszka Miazga z klasy II a i Sandra Szeliga z klasy II b

III miejsce – Patrycja Świerkula i Dominika Jagiełło z klasy II a

Wyróżnienie:  Zuzanna Furgała z klasy II a             

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zachęcamy do dalszej twórczej pracy oraz rozwijania pasji astronomicznych.

 Anna Dybka