24 kwietnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Nisku odbył się po raz kolejny Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,Booktalking, czyli pięć minut o książce". Szkolny etap konkursu odbył się 5 kwietnia.

Celem konkursu są:

- popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

- doskonalenie umiejętności autoprezentacji.

Do konkursu powiatowego zakwalifikowało się 6 spośród 11 uczniów. Uczestnicy mają za zadanie twórcze i ciekawe przedstawienie fabuły, bohatera lub kilku epizodów z wybranej przez siebie książki tak, aby słuchacze chcieli ją przeczytać. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

I – klasy I-IV

II – klasy V-VIII.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

Olga Szypura, Patryk Laba – wyróżnienie w kategorii I

Aleksandra Radomska – wyróżnienie w kategorii II

Zuzanna Surowiec – III miejsce w kategorii I

Zuzanna Żurawicz – III miejsce w kategorii II

Tomasz Matejkowski  -  I miejsce w kategorii II

Tomek już po raz trzeci !!! zajął pierwsze miejsce w tym konkursie.

Wszyscy uczestnicy pokazali, że warto czytać książki i zachęcać do tego innych  i  dzieci,
i dorosłych.

Gratulujemy!