Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologiczno-dobroczynnym „Zbieram to w szkole” realizowanym przez Fundację Missio Cordis.

Inicjatywa jest skierowana do szkół i przedszkoli. Jej głównym celem jest niesienie wsparcia potrzebującym przez pozyskiwanie środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez misjonarzy pracujących na terenie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Drugim równie ważnym celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska oraz promowanie dobroczynności wśród uczniów. Realizacji tych celów służy zbiórka elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet. Środki pozyskane z recyklingu lub sprzedaż tych przedmiotów będą przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku zbiera sprzęt AGD: pralki, suszarki, stacje parowe, komputery, lodówki, mikrofalówki, telewizory, radia, gramofony, aparaty (nie zbieramy: żarówek, świetlówek, tuszy i tonerów). Sprzęt można przynosić do szkoły od 13 do 30 listopada 2023r. w godzinach od 7 do 19 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 158413922.