Ola laureatką etapu dekanalnego  XIX Olimpiady Wiedzy Liturgicznej – „SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH”

   

   We wtorek, 09 listopada w „Oratorium św. Józefa” przy parafii p.w. św. Józefa w Nisku odbył się etap dekanalny XIX Olimpiady Wiedzy Liturgicznej – „SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH”. Spośród uczestników ze wszystkich szkół dekanatu niżańskiego została wyłoniona jedna osoba.

   Tegoroczna edycja Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej dotyczyła sakramentu namaszczenia chorych. Na podstawie dwóch głównych źródeł: Katechizm Kościoła Katolickiego (1499-1532) oraz Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski dotycząca posługiwania chorym i umierającym, uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 23 pytań.

   Dzielimy się wiadomością, że do etapu diecezjalnego po raz trzeci z rzędu, zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły – Aleksandra Radomska z klasy 6a

Ks. Adrian Kalek – dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży złożył Oli serdeczne gratulacje za zajęcie I miejsca i życzył powodzenia na szczeblu diecezjalnym.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

        

Ks. Waldemar Bieńko

---------

Alicja Mazur ucz. kl. 5b ZDOBYWCZYNIĄ I MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Plastycznym

 

   Alicja Mazuruczennica klasy 5b zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem - Fundacją PZU, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Pracę wykonała w Placówce Wsparcia Dziennego „Promyk” w Nisku.  

   Uroczyste wręczenie dyplomu oraz nagrody, nadesłanej z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie, odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku. W imieniu Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Roberta Kumora, nagrodę przekazali Alicji - Komendant Powiatowej Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz.

   Zwycięska praca 11-letniej artystki prezentowała wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, pomysłowo zanotowane na żaglach miniaturowych łódek z papieru.

                                                                                                        Gratulujemy Alicji i życzmy dalszych sukcesów!

Link do strony z dnia wręczenia nagrody:

 https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-nisko/wydarzenia/106477,Zdobywczyni-I-miejsca-w-ogolnopolskim-konkursie-odebrala-nagrode.html

 

----

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym "Bezpieczne Wakacje 2021"

21 października 2021 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku, odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2021”. Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą w nim udział odnosząc sukcesy.

Tegorocznymi laureatami konkursu są:

- w grupie wiekowej 6-9 lat:

                Tymoteusz Tofil  kl. 2a – opiekun Ewa Sojecka, Placówka Wsparcia Dziennego „Promyk” w Nisku

- w grupie wiekowej 10-12 lat:

                Lena Potocka kl. 5a – opiekun Ewa Bajek

                Piotr Taras  kl. 4b – opiekun Izabela Cebula, Placówka Wsparcia Dziennego „Promyk” w Nisku

Tematyka konkursu dotyczyła bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji, w których młodzi ludzie mogą się znaleźć podczas wakacyjnego wypoczynku. Celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na podwórku, w domu, w lesie, nad morzem, jeziorem, rzeką, podczas korzystania z INTERNETU. Zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, nadkom. Dariusza Szybiaka.

Laureaci będą walczyć o nagrody w etapie wojewódzkim.

                                                                 Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursie.

                                                                                                    Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Ewa Bajek

Link do strony z dnia wręczenia nagrody

https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-nisko/wydarzenia/106449,Bezpieczne-Wakacje-2021-uroczyste-rozdanie-nagrod-zwyciezcom-etapu-powiatowego.html