Zapraszamy do wielu ciekawych porad, dzięki którym będą Państwo mogli samodzielnie pracować z dziećmi i wykonywać szereg ćwiczeń poprawiających funkcje percepcyjno-motoryczne.

Rady dla rodziców trzylatków

Dobrze, jeszcze przed posłaniem dziecka do przedszkola, uświadomić sobie, jakie macie priorytety, bowiem wskazane byłoby umieszczenie na pierwszym miejscu dobrego samopoczucia waszego malucha. Warto zrezygnować z walki za wszelką cenę o posiłki, czystość, nowe umiejętności.

Jak ułatwić dziecku adaptację

Drodzy rodzice, obserwujcie uważnie swoje dzieci, pozwalajcie im na samodzielność (oczywiście w granicach ich możliwości wiekowej), zadbajcie o nowe doświadczenia, chwalcie za nowe osiągnięcia i rozwijajcie mowę Waszych dzieci, tak aby okres adaptacji był dla Was i dla Waszych dzieci kolejnym pozytywnym doświadczeniem a nie stresem.