Impulsywność u dzieci

Może się ona objawiać w buncie przeciw ludziom, silnej potrzebie granic mimo iż te granice same przekraczają czy choćby w nieustannym zwracaniu na siebie uwagi w przeróżny sposób. W efekcie dorośli z ich otoczenia postrzegają dzieci przez pryzmat tego co robią - gryzą, krzyczą, nie wykonują poleceń. A tymczasem za zachowaniami, które mogą być kłopotliwe dla innych kryją się dzieci, które mają własne zainteresowania, zdolności i potrzeby.

Relaksacja dla dzieci

Każdy organizm bywa przeciążony, to, że dzieci wydają się mieć niespożytą energię, nie oznacza, iż nigdy się nie męczą i nie wymagają zrelaksowania. Ich układy nerwowe są jeszcze niedojrzałe, tak jak całe ciała, więc należy zapewnić im niezbędną ilość odpoczynku.