W tym roku już po raz drugi społeczność naszej szkoły i przedszkola dołączyła do akcji charytatywnej, podczas której kompletowaliśmy paczkę Mikołajkową dla nieuleczalnie chorych dzieci z rzeszowskiego hospicjum. W ramach zbiórki zgromadziliśmy żywność długoterminową, taką jak makarony, kasze, płatki kukurydziane, cukier, konserwy, herbatę, kakao. W paczce znalazły się także środki sanitarne i kosmetyczne (szampony, kapsułki do zmywarki, rękawiczki jednorazowe, kosmetyki specjalistyczne oraz pieluchy). Wśród darów nie zabrakło także również zabawek, ubranek i ulubionych przez dzieci słodyczy. Nasi uczniowie, dzieci i ich rodzice pamiętali także o najmłodszych, obdarowując ich jedzonkiem w słoiczkach i tubkach.

Ilość zgromadzonych rzeczy nie przypominała tradycyjnej paczki Mikołajkowej, bardziej pełne zaopatrzenie sań Świętego Mikołaja:) Spakowane i posegregowane dary zostały przewiezione do placówki hospicjum, której pracownicy wyrazili ogromną wdzięczność i pisemne podziękowanie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy dołączyli do zbiórki. Wierzymy, że pomagając chorym dzieciom, pomagamy jednocześnie sobie w budowaniu świadomości społecznej, a przede wszystkim właściwych postaw społecznych wśród naszych dzieci.

Jak mawiał ks. Mieczysław Maliński „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

#RazemNaŚwieta.

Koordynator z ramienia ZS-P nr 2 w Nisku