We wtorek, 09 listopada w „Oratorium św. Józefa” przy parafii p.w. św. Józefa w Nisku odbył się etap dekanalny XIX Olimpiady Wiedzy Liturgicznej – „SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH”. Spośród uczestników ze wszystkich szkół dekanatu niżańskiego została wyłoniona jedna osoba.

   Tegoroczna edycja Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej dotyczyła sakramentu namaszczenia chorych. Na podstawie dwóch głównych źródeł: Katechizm Kościoła Katolickiego (1499-1532) oraz Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski dotycząca posługiwania chorym i umierającym, uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 23 pytań.

   Dzielimy się wiadomością, że do etapu diecezjalnego po raz trzeci z rzędu, zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły – Aleksandra Radomska z klasy 6a

Ks. Adrian Kalek – dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży złożył Oli serdeczne gratulacje za zajęcie I miejsca i życzył powodzenia na szczeblu diecezjalnym.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

        

Ks. Waldemar Bieńko