Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”., którego celem było upamiętnienie jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poetę pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranego wiersza poety z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Prezydenta Miasta Puławy. Patronat medialny objęły: TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Impuls, To Nasz Region, LPU 24.pl,  LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.

Do organizatora w Puławach wpłynęło 1178 prac plastycznych z całej Polski.  Prace były na bardzo wysokim poziomie, staranne, pomysłowe z wyczuciem atmosfery wierszy.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, biorącym udział w tym niełatwym konkursie. Zdajemy sobie sprawę z jak piękną, ale trudną poezją, do plastycznej interpretacji, przyszło im się zmierzyć. Uczestnikami konkursu byli: Nadia Szypra 4b, Dominika Gorzkowska 4b, Alicja Warchoł 4b, Lena Potocka 5a, Wiktoria Loryś 5a, Aleksandra Radomska 6a, Adam Antosiewicz 6a, Marcin Bielecki 6b, Tadeusz Gumiela - Wiśniewski  6b, Gabriela Gumiela - Wiśniewska  6b, Julia Litwin 7b, Amelia Paleń 7b

Życzymy dalszego rozwijania swojej plastycznej pasji

Ewa Bajek

Link do strony organizatorów konkursu: