W dniu 5 października odbył się I etap konkursu wiedzy o piłce nożnej pod nazwą „Poznaj Polskę na sportowo”. Skierowany był on do uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania były ciekawe nagrody, między innymi zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie. Do konkursu mógł przystąpić każdy chętny uczeń z naszej szkoły. W I etapie uczeń miał rozwiązać quiz online wybierając właściwą kategorię wiekową.

Po zakończeniu I etapu dotarła do nas bardzo dobra wiadomość, że uczennica naszej szkoły Benita Sikora z klasy 4 a znalazła się w gronie zwycięzców  i dostała zaproszenie do finału wojewódzkiego, który odbył się w zeszły piątek 21 października w Rzeszowie. Również na tym etapie nasza uczennica okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce. W nagrodę Benita otrzymała zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada oraz udział w wielkim finale konkursu.

Finał odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie i zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo. Gratulujemy Benicie wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w Wielkim Finale!