1 czerwca NCK "Sokół" zorganizowało imprezę z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyły w niej dzieci i młodzież z całej gminy. Wśród wielu atrakcji znalazło się również stoisko naukowe naszej szkoły, na którym uczniowie klasy 5b (Kacper Blicharz, Maja Kotuła, Weronika Kutyła, Ksawery Nikolas, Lidia Pęksa, Julia Przywara, Wiktor Saganowski i Alicja Warchoł) demonstrowali modele wykonane z klocków LEGO, pomoce dydaktyczne wydrukowane na drukarce 3D w szkole oraz roboty do nauki kodowania i programowania. Na naszym stoisku dzięki okularom 3D Class VR można było przenieść się do świata wirtualnego zobaczyć dinozaury, zjawisko zaćmienia Księżyca, szkielet człowieka i wnętrze żył. Sprzęt zakupiony został dzięki programowi "Laboratoria przyszłości".

Dziękujemy pani Śnieżek oraz jej uczniom za przygotowanie tak atrakcyjnego stoiska tematycznego.