Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Nr 2 w Nisku

Uroczyste wręczenie zaświadczeń laureatom

Humanistycznego Konkursu Interdyscyplinarnego

w roku szkolnym 2009/2010

Laureatkami tegorocznej edycji humanistycznego wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego zostały dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Nisku: Agnieszka Borowiec kl. 6a oraz Agnieszka Drygaś kl. 6a.

Uczennice do konkursu przygotowywała wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego Pani Monika Piędel.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Marzenia uskrzydlają”. Rywalizacja odbywała się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.

Uczestnicy przystępujący do konkursu  posiadali wysokie kompetencje czytelnicze, umiejętność wnikliwej interpretacji utworów, a także umiejętność samodzielnego wnioskowania i poprawnego wypowiadania się w różnych formach. Zadania konkursowe sprawdzały wybrane zagadnienia z zakresu wiedzy i umiejętności objęte zapisami Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego (PP) z języka polskiego, historii, plastyki, muzyki, standardów wymagań oraz treści poszerzające wyżej wymienione zagadnienia.

Uroczyste podsumowanie konkursów interdyscyplinarnych miało miejsce     23 marca 2010 roku o godzinie 9:00 w Wojewódzki Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy S. Okrzei 7.

Na ceremonię wręczenia dyplomów przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy poszczególnych szkół ( z PSP nr 5: Agnieszka Borowiec – laureatka; Agnieszka Drygaś – laureatka; Pani Monika Piędel – nauczyciel przygotowujący uczennice do konkursu; Pani Danuta Gorczyca – dyrektor PSP nr 5 w Nisku)

Uroczystość przygotowali i prowadzili: Pani Danuta Moskwa oraz Pan Marek Kądziołka.

Podczas części oficjalnej uroczystości została zaprezentowana przez Pana Marka Kądziołka analiza wyników konkursów interdyscyplinarnych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana Jacka Wojasa w roku szkolnym 2009/2010.

Po części oficjalnej była też część artystyczna – osoby zaproszone miały możliwość obejrzenia tańców towarzyskich w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Następnie zostały wręczone laureatom - zaświadczenia; rodzicom - podziękowania oraz szkołom - listy gratulacyjne.

Po ceremonii można było zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim laureatom, a szczególnie moim uczennicom szczerze gratuluję i życzę sukcesów w przyszłości.

Oto kilka fotek z uroczystej gali wręczenia zaświadczeń w Rzeszowie

Zdjęcia i tekst: Monika Piędel

Podziękowania od Pani Renaty Butryn Poseł na Sejm RP