KONKURSY-PSP5

Odsłony: 3714

Rok szkolny 2015/2016

Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii” kl.IV-VI

     Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się 8 kwietnia 2016r. Uczestniczyło w nim 15 uczniów z klas IV-VI wyłonionych w I etapie. Uczniowie pisali dyktando sprawdzające znajomość różnych  zasad ortograficznych.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Ewa Kasperek.

 Wyniki konkursu:

 Mistrz Ortografii 2016Aleksandra Domańska kl.VIa

 II miejsce: Szymon Kosz kl. VIa

 III miejsce: Filip Orzoł  kl.Vb

 Wymienieni uczniowie  będą reprezentować naszą szkołę w gminnym  konkursie ortograficznym, który odbędzie się 26 kwietnia br. w PSP nr 1 w Nisku. 

                                                         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie się wymaga” - etap miejsko-gminny   

- Maksymilian Zygmuntowicz kl.5a – nagroda

 

Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,Tobie Mamo”

24 maja 2016r. w Domu Kultury w Nowosielcu odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,Tobie Mamo” Uczennica naszej szkoły Andżelika Guściora z klasy 4a dostała wyróżnienie za piosenkę ,,Na całym świecie mama''

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa

w Ruchu Drogowym

    

W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: uczestnicy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Klaudia Filiks, Magdalena Mierzwa, Cyprian Schiffer, Dominik Łukasiewicz
Zdobyli oni III miejsce w Turnieju

 

Wojewódzki Konkurs Informatyczny "Nauka z komputerem" 2016

Szymon Śledziński uczeń klasy 6a został uznany za najlepszego programistę i zdobył I miejsce w województwie za zaprogramowanie gry w programie Scratch o nazwie "Kulek" (więcej>>).

     W konkursie tym z naszej szkoły wzięli udział laureaci konkursu szkolnego: w kategorii prezentacja multimedialna: Agnieszka Dąbek z kl.5b, Klaudia Filiks z kl.6a, Aleksandra Domańska z kl.6a i Adrian Gumiela z kl. 1A gimnazjum, w kategorii programowanie Szymon Kosz z kl.6a - (gra Neon w programie Scratch)

Czytaj więcej: Konkurs Informatyczny "Nauka z komputerem"

Szkolny Konkurs Informatyczny „Nauka z komputerem” 2016

 

  • w kategorii prezentacja multimedialna

I miejsce:  Agnieszka Dąbek kl.5b - Dlaczego warto uczyć się programowania

II miejsce: Aleksandra Domańska- kl.6a – Sztuczna inteligencja

                 Klaudia Filiks- kl.6a – Sztuczna inteligencja

Wyróżnienia:

  • Norbert Machowski- kl.6a – Programowanie w Baltie a Scratch
  • Magdalena Mierzwa- kl.6a -Czy program komputerowy zastąpi myślenie człowieka
  • Adrian Kosior - kl.6a – Sztuczna inteligencja

  • w kategorii programowanie

I miejsce: Szymon Kosz- kl.6a- gra komputerowa w środowisku Scratch - Kulek

                Szymon Śledziński- kl.6a- gra komputerowa w środowisku Scratch- Neon

Opiekun: B. Śnieżek

Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny

dla klas IV - VI

 

     Dnia 29 kwietnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 odbył się Miejsko- Gminny Konkurs Matematyczny  dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wszystkich szkół podstawowych terenu miasta i gminy Nisko. Wzięło w nim udział 35 uczniów. Uczennica naszej szkoły Kamila Tęcza zdobyła  I miejsce. Gratulujemy!

 

 

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IV – VI

W dniach 14 marca oraz 16 marca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas IV - VI, miał on wyłonić uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę w Miejsko - Gminnym Konkursie Matematycznym. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki: Małgorzata Cisło i Jolanta Szarek.

WYNIKI KONKURSU

KLASY IV

I Dawid Maziarz kl. IV a
I Tomasz Serafin kl. IV a
I Martyna Drąg kl. IV b

KLASY V

I Maksymilian Zygmuntowicz kl. V a
II Kamil Matejkowski kl. V a
III Kamila Tęcza kl. V b

KLASY VI

I Julia Pietrzyk kl. VI b
I Julia Woźny kl. VI b

III Robert Dec kl. VI b

 

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych "O Gęsie Pióro"

 Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: teatr, taniec i muzyka. W dniu 27.04.2016r. wśród 64 wokalistów i zespołów z całego województwa naszą szkołę reprezentowała  Andżelika Guściora uczennica klasy 4a, która dostała wyróżnienie za piosenkę ,,Zakochany Piero''.

 

 

             Podkarpacki Konkurs Recytatorski ''Literatura i dzieci'' - Podróże małe i duże

Odbył się on 4 grudnia   2015 r. w Rzeszowie.  Andżelika Guściora uczennica klasy 4a, brała udział w kategorii piosenka i zaśpiewała piosenkę pt. ,,Pokochajmy drzewa''. została finalistką tego konkursu (więcej>>)

 

W Ogólnopolskim III Konkursie Historycznym. Polska - Nasza Niepodległa. 1050 lat od Chrztu Polski – 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego nasza uczennica

Julia Pietrzyk z klasy VI b  zdobyła II nagrodę w kategorii praca plastyczna (Plakat i Rysunek) nt. „Wybitni bohaterowie w moim regionie na przestrzeni 1050 lat i ich znaczenie dla  dziejów państwa i narodu polskiego”.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży na wszystkich etapach edukacyjnych.  Tematem obecnej edycji był jubileusz 1050 lat dziejów Narodu i Państwa Polskiego, nawiązujący do 1050 rocznicy przyjęcia Chrztu przez Polskę, która przypada w 2016 roku. Celem Konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia Polaków o jednym z najważniejszych wydarzeń w ponad tysiącletniej historii Polski – decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu w 966 r. Wydarzenie to rozpoczęło dzieje Państwa i Narodu Polskiego, wprowadziło Polskę do rodziny krajów chrześcijańskich, a także w świat kultury greckiej i rzymskiej. Przyjęcie chrztu to jedno z  najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju.

8 kwietnia w Białymstoku Julia uczestniczyła w Gali Finałowej podsumowującej ogólnopolski III Konkurs Historyczny "Polska...Nasza Niepodległa. 1050 lat od Chrztu Polski - 1050 lat dziejów Narodu i Państwa Polskiego" (więcej>>)

 

                                                                                                                 Zbigniew Kotuła

 

Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego

Aleksandra Domańska z kl.6a- etap wojewódzki- LAUREAT

Uczennica zwolniona z pisania I etapu Sprawdzianu kl.VI- j. polski i matematyka

 

Przedmiotowy Konkurs z Języka Angielskiego

Laura Sowińska z kl.6a- etap wojewódzki- FINALISTA

 

 Konkurs "First Lego League" 

Agnieszka Dąbek z klasy 5b 15 stycznia 2016r. w Warszawie w z drużyną „Naukowy Zawrót Głowy” zdobyła w klasyfikacji ogólnej tego konkursu IV miejsce i I miejsce za najbardziej zgraną drużynę. W konkursie brało udział dziewięć najlepszych drużyn: 6 z Polski i 3 z Rumunii. Podczas tegorocznego sezonu, zadaniem drużyn było zbudowanie, testowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota używając LEGO MINDSTROMS, który musi wykonać kilka misji podczas Robota Game.  (więcej>>).            Film-jak to działa

 

 

Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” 

17 grudnia 2015 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie Miejsko- Gminnego konkursu na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” i wręczenie nagród laureatom konkursu.  

Konkurs ten ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, który po raz pierwszy został ogłoszony w grudniu 2006 roku. Od tego  czasu co roku do NCK wpływa kilkadziesiąt szopek wykonanych przez dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych. 

Nasi uczniowie zdobyli w tym roku nagrody za piękne szopki,  które doceniło jury. 

W kategorii wiekowej IV-VI - I nagroda - Agata Szozda i Arkadiusz Rusin z kl. 5a 

                                      II nagroda  - Andżelika Guściora z kl.4a 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek w NCK Sokół w Nisku, która będzie czynna do końca stycznia 2016 roku.  

                                                                                                                        Opiekun: Ewa Bajek   

   

 

PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI "Podróże małe i duże".

10 grudnia 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych w ramach PODKARPACKIEGO KONKURSU LITERATURA I DZIECI "Podróże małe i duże". 

Na konkurs wpłynęło 893 prace z zakresu rysunku, grafiki, kolażu i batiku ze szkół podstawowych 

i instytucji kultury. Komisja dokonała przeglądu wszystkich nadesłanych prac i zakwalifikowała na wystawę 100. 

 83 prace z  I kategorii wiekowej -  klasy 0-III 

 17 prac z II kategorii wiekowej - klasy IV-VI     

Wśród 17 -stu  wybranych jest  także  praca plastyczna naszego ucznia z klasy IVa Tomasza Serafina - tyt. pracy "Przed podróżą" stworzona na podstawie wiersza Kazimierza  Przylepy.

 Opiekun: Ewa Bajek