Konkurs Biblijny

Odsłony: 810

     W piątek 26 lutego w naszej szkole odbył się XXIV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”. Konkurs jest podzielony na trzy etapy: szkolny, dekanalny i diecezjalny. Tegoroczna edycja obejmuje znajomość treści Ewangelii według św. Jana, przypisów i wstępu zamieszczonego w Biblii Tysiąclecia. Celem konkursu jest upowszechnienie znajomości Pisma Świętego Nowego Testamentu wśród uczniów szkół z terenu Diecezji Sandomierskiej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa (klasy 4-6) oraz szkoła podstawowa (klasy 7-8). Siedemnastu uczniów naszej szkoły walczyło o miejsca na podium i przejście do kolejnego etapu.

 Wyniki przedstawiają się następująco:

  Klasy 4-6:

I miejsce – Aleksandra Radomska - kl. Va

II miejsce – Paulina Siek - kl. VIa

III miejsce – Grzegorz Łój - kl. IVa

 Klasy 7-8: 

I miejsce – Adrian Juśko - kl. VIIb

II miejsce – Jakub Domański - kl. VIIb

III miejsce – Nikola Wołoszyn - kl. VIIa

Gratulujemy! 

Uczniowie zajmujący dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii  zakwalifikowali się do drugiego - dekanalnego etapu, który odbędzie się 5 marca. Wspólne pamiątkowe zdjęcie zakończyło kolejne wyjątkowe w tym roku szkolnym konkursowe spotkanie z Biblią.

Ks. Waldemar Bieńko