Julka laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego

Odsłony: 1086

     5 grudnia 2019 r. w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2019”. Nasza uczennica JULIA LITWIN z klasy 5b, po eliminacjach powiatowych zakończonych sukcesem, otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca na szczeblu wojewódzkim.

Tematyka konkursu dotyczyła bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji, w których młodzi ludzie mogą się znaleźć podczas wakacyjnego wypoczynku. Celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na podwórku, w domu, w lesie, nad morzem, jeziorem, rzeką, podczas korzystania z INTERNETU. Nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom wręczali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, Zastępca Dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie Aneta Makarska oraz Mariola Kiełboń reprezentująca Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Obecny na uroczystości był również Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Jerzy Jęczmienionka. Gospodarzem spotkania był Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie Bogdan Kaczmar. Wręczono także podziękowania nauczycielom, opiekunom autorów zwycięskich prac plastycznych. Organizatorami konkursu byli Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty. W realizacji przedsięwzięcia aktywnie uczestniczyło Muzeum Okręgowe i Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

            To wielki sukces Julii, której praca konkurowała z setkami prac uczniów powiatów województwa podkarpackiego. Gratulujemy !!!   

                                                                                                                      Opiekun: Ewa Bajek

 https://nowiny24.pl/poznaj-laureatow-konkursu-bezpieczne-wakacje-2019-na-podkarpaciu-zdjecia/ar/c1-14583415