KONKURSY PSP5 2018-2019

Finał Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i Dzieci. Niezwykłe opowieści”.

11.12. 2018 r. w Rzeszowie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i Dzieci. Niezwykłe opowieści”

W zmaganiach konkursowych brały udział dzieci z całego województwa. Nasza szkołę reprezentował uczeń klasy V b – Piotr Stefaniak.

Piotruś zwycięsko przeszedł przez szkolne, gminne i rejonowe eliminacje. Swoim talentem, urokiem  osobistym i interpretacją utworu poetyckiego zachwycił jury dla dzieci i dorosłych.Zwyciężył w dwóch kategoriach i zajął pierwsze i trzecie miejsce. Został najbardziej utytułowanym laureatem konkursu.

Piotrusiu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Międzyklasowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową”

W naszej szkole został zorganizowany Międzyklasowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową”. Organizatorem był ksiądz Waldemar Bieńko. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej, a także umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu.

Dodatkową motywacją do wykonania najpiękniejszej kartki było pragnienie każdego uczestnika konkursu by to jego kartka została wysłana wraz z życzeniami świątecznymi od całego grona pedagogicznego oraz uczniów do Watykanu do Ojca Świętego Franciszka.
Zainteresowanie konkursem było ogromne, wzięło udział 42 uczniów z klas 1-3.
12 grudnia Komisja Konkursowa ogłosiła następujące wyniki:

I miejsce – Maciej Sądej z kl. 1b i to jego kartka zawędruje do rąk papieża Franciszka
II miejsce- Kinga Burdzy – kl.2a
III miejsce –Weronika Kutyła – kl.1b
Wyróżnienia:
Dominika Gorzkowska – kl.1b
Grzegorz Łój – kl.2a
Kacper Partyka – kl.2a
Dawid Mróz – kl.2a
Ola Radomska – kl.3a
Wszystkim dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Podkarpacki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Na Skrzydłach Muzyki"

Andżelika Guściora z kl.7 a została wyróżnienie w Podkarpackim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Na Skrzydłach Muzyki". Andżelika reprezentowała naszą szkołę śpiewając piosenkę ,,Dłoń"- Natalii Kukulskiej Przygotowała ją pani Dorota Nieradka. Finał konkursu odbył się 16 listopada 2018r. w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Finalistów oceniali jury w składzie:Marika, Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś

Konkurs "Literatura i dzieci"

W eliminacjach gminnych Konkursu "Literatura i dzieci" w Andżelika Guściora wraz z zespołem muzycznym zdobyła nagrodę i nominacje do następnego etapu, który odbędzie się w Tarnobrzegu 24 listopada.

Rejonowy Konkurs Pieśni Patriotycznej "Partyzancka dola" w Ulanowie

Zespół muzyczny w składzie: Andżelika GuścioraAgata Szozda, Emilka Luty i Bartek Sikora zdobył I nagrodę na Rejonowym Konkursie Pieśni Patriotycznej "Partyzancka dola" w Ulanowie dnia 8 listopada 2018 r.

Konkurs Fotograficzny "Niżańskie zakątki"

W ramach obchodów 85-lecia nadania praw miejskich Nisku, nasza szkoła zorganizowała Miejsko-Gminny Konkurs Fotograficzny "Niżańskie zakątki"Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Nisko - pan Julian Ozimek. Celem konkursu było ukazanie najciekawszych zakątków naszego miasta, piękna przyrody, krajobrazu, ciekawych obiektów architektonicznych. Fotografie wykonywali uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum. Do konkursu zgłoszono 30 prac 12 uczniów.

Nagrodę główną zdobyła Magdalena Rzekęć - uczennica Gimnazjum nr 1 w Nisku za fot. "Zalew we mgle - Podwolina"

II miejsce - Małgorzata Sobiło - uczennica PSP nr 3 w Nisku za fot. "Most kolejowy nad Sanem"

III miejsce - Anna Marciniec - uczennica Gimnazjum nr 2 w Nisku za fot. "Planty Miast Partnerskich w Nisku"

Przyznano też trzy wyróżnienia dla:

Magdaleny Mierzwy - Gimnazjum nr 2 w Nisku,

Magdaleny Rzekęć - Gimnazjum nr 1 w Nisku

oraz Wiktorii Wach - PSP nr 5 w Nisku.

Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 30 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku.

Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy fotografie można obejrzeć w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a laureatom gratulujemy.

Organizatorzy konkursu:  Ewa Bajek, Barbara Gancarz

Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2018"

24 października 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku, odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Laureatami konkursu są m.in. uczniowie naszej szkoły:

- w grupie wiekowej 6-9 lat:  Amelia Paleń kl. 4b - III miejsce.

- w grupie wiekowej 10-12 lat: Hubert Wnuk kl. 6b - III miejsce.

- w grupie wiekowej 13-15 lat: Emilia Pietrzyk kl. 7b - II miejsce Katarzyna Zalewska kl. 7a - III miejsce.

Tematyka konkursu dotyczyła bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji, w których młodzi ludzie mogą się znaleźć podczas wakacyjnego wypoczynku. Celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na podwórku, w domu, w lesie, nad morzem, jeziorem, rzeką, podczas korzystania z INTERNETU. Na konkurs wpłynęło 105 prac ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie otrzymali nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, kom. Dariusza Szybiaka oraz I Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Jarosława Zycha. Laureaci będą walczyć o nagrody w etapie wojewódzkim.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursie.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun: Ewa Bajek