KONKURSY_GIM 2_2016-2017

Archiwum konkursów

II Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920

w obronie granic i niepodległości”

Link do rozdania nagród

Dnia 4 stycznia 2017 r., w siedzibie MSWiA, z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka, miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom II Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”, organizowanego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie, a co najważniejsze z sukcesem, wzięli udział w konkursie.  Julia Pietrzyk z klasy I a oraz  Łukasz Delekta z klasy II b w kategorii komiks zdobyli odpowiednio 2 i 3 miejsce,  a Katarzyna Stopyra z klasy III a w kategorii poezja - wyróżnienie.

Gratulując uczestnikom, minister podkreślił, ze Polacy jako naród mają prawo być dumni ze swojej historii. Dziękując uczestnikom za ogromny wkład pracy, poniesiony w przygotowanie prac artystycznych, podziękował również wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w pomoc i bezpośrednią realizację tego przedsięwzięcia Zachęcił też do udziału w kolejnych konkursach historycznych

Zbigniew Kotuła

VII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MATEMATYKA W OBIEKTYWIE"

W dniach 1-8 grudnia 2016r. obradowało jury VII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Spośród 7456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, dr hab. Maciej Tanaś, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler, dr hab. Małgorzata Makiewicz (przewodnicząca) zakwalifikowała fotografię Natalii Szwedo z klasy IIIa naszego gimnazjum do wystawy.

Konkurs odbył się  pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji Czartoryskich.

Wernisaż wystawy „Matematyka w obiektywie - 2016” odbędzie się w sali senatu Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Papieża Jana Pawła II 22a w dniu 16 grudnia 2015 o godz. 13:00.

Uczennica wielokrotnie osiągała sukcesy w konkursach fotograficznych i plastycznych na różnych szczeblach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwijania swoich pasji.

Ewa Bajek

Szkolny Konkurs „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”

W Gimnazjum nr 2 w Nisku, 7 grudnia odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”, który tradycyjnie od kilku lat organizuje pani Anna Dybka, nauczyciel fizyki. Na konkurs zgłoszono 23 prace w dwóch kategoriach: plakat i model. Komisja w ocenie prac brała pod uwagę merytoryczność, wkład pracy, technikę wykonania, pomysłowość, sposób zinterpretowania tematu, czytelność. Po zapoznaniu się z pracami i dokonaniu analizy jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia.

W kategorii plakat:

I miejsce – Michał Szcząchór z klasy II b

II miejsce – Aleksandra Kopała z klasy II b
                 Laura Warchoł z klasy I a

III miejsce – Jakub Gryczka z klasy II b

W kategorii model:

I miejsce – Partycja Brzyska z klasy II a

II miejsce – Agnieszka Miazga z klasy II a i Sandra Szeliga z klasy II b

III miejsce – Patrycja Świerkula i Dominika Jagiełło z klasy II a

Wyróżnienie:  Zuzanna Furgała z klasy II a

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zachęcamy do dalszej twórczej pracy oraz rozwijania pasji astronomicznych.

Anna Dybka