Spotkanie opłatkowe absolwentów Gimnazjum Nr 2 w Nisku

Odsłony: 1191

 

   Absolwenci Gimnazjum nr 2 w Nisku z klasy 3a wyszli z inicjatywą wspólnego spotkania przy wigilijnym stole. 19 grudnia 2019 r. młodzież licznie przybyła do szkoły, której mury opuścili w czerwcu br.

W blasku świec i przy dźwięku kolęd zasiedli przy wspólnym stole wraz z gimnazjalną wychowawczynią Panią Anną Dybką. Spotkali się, aby powspominać chwile spędzone wspólnie oraz wymienić się doświadczeniami z nowych szkół. Jako, że spotkanie miało charakter uroczystej wigilijnej kolacji, nie obyło się  bez czytania Słowa Bożego, modlitwy i świątecznych potraw. Był barszcz, pierniki, ciasta  oraz tradycyjna wschodniopolska potrawa – kutia – którą młodzież zajadała się ze smakiem. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie się w gronie starych przyjaciół z gimnazjum, a podniosłej atmosferze sprzyjał przedświąteczny czas przy wigilijnym stole. W trakcie dzielenia się opłatkiem nie obyło się bez łez. Warto było znów się spotkać, aby- już z sentymentem- odwiedzić szkołę i po raz kolejny wspólnie poczuć magię świąt, a także stanąć do wspólnego zdjęcia.

Aleksandra Domańska 

absolwentka