101.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Odsłony: 1282

      

11 listopada o godz. 12:00 w sanktuarium  Św. Józefa w Nisku odbyła się uroczysta Msza za Ojczyznę. Po złożeniu kwiatów pod „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”, nastąpiło przejście na Plac Wolności. Po przemówieniach okolicznościowych i Apelu Pamięci złożono kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności oraz Pomnikiem Orląt Lwowskich. Wydarzenie zakończyło się krótką częścią artystyczną w wykonaniu zespołów Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 7a pod opieką wych. B. Śnieżek i p. E. Dziechciarz oraz klasa mundurowa- 2a.

Poczet sztandarowy tworzyli: Oliwia Fila, Szymon Hara, Magdalena Sokal oraz Viviana Zanghi, Olivier Sokołowski i Paulina Zając.

   W środę 8.11. w wykuszu naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez uczniów klasy VI "b" i chór szkolny. Uczestnicy, poprzez piękne wiersze i pieśni, przybliżyli wszystkim drogę Polaków do upragnionej wolności. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu. Apel przygotowali: p. Barbara Mierzwa, p. Henryk Rzucidło i p. Piotr Wojtaś. W wykonaniu dekoracji pomogły uczennice klasy VIII "b": Oliwia Witkowska, Kamila Zwolak, Emilia Luty i Emilia Pietrzyk, za co serdecznie dziękujemy