Konkurs Naukowy E(x)plory

Odsłony: 187

   Dnia 7 czerwca dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w regionalnym etapie Festiwalu Naukowym E(X)PLORY, do którego zakwalifikowały się po szkolnym etapie, który odbył się 8 stycznia 2019r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Konkurs Naukowy E(x)plory to największy w Polsce kierowany do młodzieży w wieku 13-20 lat konkurs, który pozwala zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. Do etapu regionalnego wybrano ponad 140 projektów. W Centrum Naukowo – Technicznym w Podzamczu k. Chęcin naszą szkołę reprezentowały Agnieszka Dąbek z projektem „Efektor akustyczny” i Julia Pietrzyk z projektem „Robak elektroniczny”. Wynalazki oceniały komisje złożone z  pracowników naukowych wyższych uczelni. Obie uczennice otrzymały tytuł „Młodego Naukowca”. Organizator wydarzenia - dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii pani Joanna Gogolińska w podsumowaniu wyników podkreśliła bardzo wysoki poziom prezentowanych prac i zachęcała młodzież do dalszego realizowania własnych pomysłów badawczych.