3A w Sądzie Rejonowym w Nisku

Odsłony: 169

    W piątek, 31 maja 2019 r. klasa III A gimnazjum wraz wychowawczynią panią Anną Dybką w ramach lekcji zawodoznawczych była w Sądzie Rejonowym w Nisku. Mięliśmy możliwość uczestniczyć w rozprawie karnej dotyczącej wyłudzeń finansowych. Przyglądaliśmy się z dużym zainteresowaniem czynnościom przebiegającej rozprawy. Uczestnictwo w rozprawie miało na celu przybliżyć nam zawód sędziego, adwokata i prokuratora, ponieważ czeka nas wybór szkoły średniej, co wiąże się z naszą przyszłością i wyborem zawodu. Pan Sędzia Krzysztof  Dembowski przybliżył nam pozytywy jak i negatywy swojego zawodu, możliwości kształcenia się, zapoznał nas z rozkładem Sali, gdzie strony zajmują miejsca i symbolami określającymi władzę sądowniczą. Odpowiadał wyczerpująco na nasze liczne pytania

   Na zakończenie wizyty w SR postanowiliśmy upamiętnić to wydarzenie wspólnym zdjęciem. Cała wyprawa do Sądu została pozytywnie przyjęta przez naszą klasę. Na pewno pozostanie ona nam w pamięci i rozpraw odbywających się Sądach nie będziemy kojarzyć z tymi, które są przedstawiane w telewizji.

                                                                  Magdalena Mierzwa i Laura Warchoł