Sukces uczniów w powiatowym konkursie fizycznym

Odsłony: 208

 

    Dnia, 28 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się już po raz kolejny powiatowy konkurs „Młody Elektryk” skierowany do uczniów klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Patronat nad konkursem objął Starosta Niżański oraz PGE Dystrybucja S.A. Konkurs składał się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich uczniowie pisali test, na którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu technologii, elektrotechniki i elektroniki. Druga część polegała na zbudowaniu obwodu elektrycznego, zmierzeniu i odczytaniu wielkości fizycznych oraz obliczeniach z nimi związanych. W konkursie brała udział pięcioosobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum, tj. Aleksandra Domańska, Szymon Kosz, Magdalena Mierzwa, Julia Pietrzyk i Szymon Śledziński- wszyscy z klasy III A gimnazjum. Troje z nich zakwalifikowało się do części praktycznej po najlepiej napisanym teście. Ostatecznie cała trójka (spośród czwórki finalistów) zajęła czołowe miejsca. Odpowiednio – Szymon Kosz – 1 miejsce, Aleksandra Domańska – 2 miejsce i Szymon Śledziński – 3 miejsce. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Dybka.

                                                                                 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

                                                                                                                              Aleksandra Domańska