Wieczorek poetycki-„ Kobieta zmienną jest”

Odsłony: 292

 

„Poznasz głębiny morza, ale nie poznasz serca kobiety”

   19 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki zatytułowany  „Kobieta zmienną jest”. Bohaterką naszego wieczoru była -  Kobieta. Ta kobieta, która jest inspiracją dla artystów, pisarzy. Kobieta - zagadka. Kobieta, która z pracy, obowiązków wobec rodziny, ojczyzny, każdego dnia czyni sztukę piękna. Kobiety pracowite, zabiegane, wręcz rozpędzone, a jednocześnie przepełnione szczęściem i poczuciem spełnienia…

   Młodzież naszego gimnazjum i klasy VIII a szkoły podstawowej pod opieką pani M. Marchut, pani E. Bajek, pana H. Rzucidło przygotowała montaż słowno-muzyczny. Ze szkolnej sceny, która na ten jeden wieczór zamieniła się w teatr, wybrzmiały piękne wiersze Mickiewicza, Baczyńskiego, Szymborskiej, a towarzyszyły im wzruszające piosenki oraz popisy instrumentalne naszych młodych artystów. Można się było wzruszyć, zasłuchać, a przede wszystkim podziwiać swoje dzieci, kolegów i koleżanki, bo na widowni zasiedli przede wszystkim rodzice oraz uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji spotkania panu P. Wojtasiowi i panu B. Koszowi.

Małgorzata Marchut