Wojewódzkie Igrzyska w koszykówce chłopców

Odsłony: 327

     

     W dniu 7 lutego  2019 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbyły się wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. W zawodach brała udział  reprezentacja chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowe nr 5 w Nisku. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i  wywalczyła piąte miejsce w województwie podkarpackim. Jest największy sukces w tej dyscyplinie sportu w historii szkoły. W  meczu decydującym o awansie do najlepszej czwórki nasi chłopcy przegrali z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu 42:32. We wcześniejszych meczach pokonaliśmy Szkołę Podstawową w nr 7 w Mielcu 22:20 oraz Szkołę Podstawową  w Żyrakowie 20:18.  Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Maksymilian Strojewski, Arkadiusz Rusin, Fabian Kożuszko, Kamil Matejkowski, Jakub Madej,  Cyprian Schiffer, Dominik Łukasiewicz, Maksymilian Sokołowski, Adrian Kosior, Szymon Nikolas

Opiekun: Piotr Warchoł