Wizyta w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie

Odsłony: 430

W dniu 12 grudnia czworo uczniów z klasy 7a: Katarzyna Zalewska, Wiktoria Piróg, Kornelia Łach i Dawid Maziarz wraz z opiekunem p. Katarzyną Madej reprezentowało naszą szkołę w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie. Nasi uczniowie wspólnie z dziećmi z pozostałych szkół podstawowych z Niska brali udział w programie edukacyjnym „Przygody z Paragrafem”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których miały okazję rozwiązania kryminalnego casusu (inscenizacja włamania do muzeum i kradzieży cennego obrazu) wraz z pracownikami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji jak i prokuratora oraz miały możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Ponadto uczniowie dowiedzieli się czym  jest władza ustawodawcza i władza wykonawcza, co odbyło się w formie wykładu połączonego z warsztatami o funkcjonowaniu Parlamentu i administracji publicznej. Na koniec odbyło się zwiedzanie Parlamentu oraz udział w obradach Sejmu RP na żywo. Każdy z uczestników spotkał się ponadto z Wiceministrem Sprawiedliwości Marcinem Warchołem.

Katarzyna Madej