Sukces naszych koszykarzy

Odsłony: 445

   
   W dniu 14 grudnia 2018 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Stalowej Woli odbyły się rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Do zawodów przystąpili mistrzowie czterech powiatów: tarnobrzeskiego, tarnobrzeskiego grodzkiego, stalowowolskiego oraz niżańskiego. Powiat niżański reprezentowała drużyna chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowe nr 5 w Nisku. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i po wspaniałej walce zajęła drugie miejsce w zawodach. W pierwszym meczu nasi chłopcy pokonali uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu 26:8, następnie w bardzo dramatycznych okolicznościach wygrali z drużyną Szkoły Podstawowej w Skopaniu 15:14. Zwycięskie punkty w tym meczu w ostatniej sekundzie zdobył  Maksymilian Strojewski.  W ostatnim spotkaniu musieliśmy uznać wyższość faworytów turnieju,  drużynie Gimnazjum nr 4 w Stalowej Woli. Zajęcie drugiego miejsca w zawodach rejonowych dało nam awans do półfinału wojewódzkiego. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Maksymilian Strojewski, Arkadiusz Rusin, Fabian Kożuszko, Kamil Matejkowski, Jakub Madej,  Cyprian Schiffer, Dominik Łukasiewicz, Maksymilian Sokołowski.

Opiekun: Piotr Warchoł