KMO „DA VINCI” na Pikniku Rodzinnym w PSP Nr 6 w Nisku

Odsłony: 628

   

     Klub Młodego Odkrywcy „DA VINCI” na zaproszenie Pani Dyrektor PSP Nr 6 Jolanty Katy został zaproszony na Piknik Rodzinny. 12 czerwca 2018 r. KMO „DA VINCI” przygotował w „Ogrodzie doświadczeń”, który ze względu na deszczową aurę został zaaranżowany w salach lekcyjnych doświadczenia i stoiska eksperymentalne, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów i rodziców. W drugiej sali były gry i zabawy dydaktyczne również przygotowane przez nasz Klub. Najmłodsi sprawdzali się przy rzutach do celu i przy grze „kółko i krzyżyk”. Znaleźli się też chętni by komponować muzykę na prostych organach. Bardzo podobała się „huśtawka Newtona”, studnia z żurawiem i kołowrotem. Uczestnicy Pikniku nie tylko oglądali stoiska, ale chętnie wykonywali doświadczenia, sprawdzali jak działają dane stoiska i zadawali pytania, na które merytorycznie odpowiadali gimnazjaliści, reprezentujący KMO „DA VINCI”, którego opiekunem od sześciu lat jest Pani Anna Dybka. Na boisku toczyły się konkursy, np. tor przeszkód, przeciąganie liny, gry sprawnościowe. Oczywiście można było potańczyć do najpopularniejszych przebojów. Ponadto  w programie Pikniku było malowanie twarzy, bufet przygotowany przez Rodziców. Impreza była bardzo udana, przyniosła wszystkim radość!.