Sukces w Konkursie Pomysłów Technicznych

Odsłony: 637

   Uczniowie Gimnazjum Nr 2, a od tego roku również PSP Nr 5  w Nisku każdego roku chętnie zgłaszają swoje prace na Konkurs Pomysłów Technicznych, organizowany w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. W tym roku była to już VIII edycja, do której z naszej szkoły przystąpiło wyjątkowo wielu uczniów z klasy VII a (pięcioro uczniów) i klas gimnazjalnych – II A (czworo), II B (dwie uczennice), III A (troje uczniów) i z klasy III B (trzech uczniów). W sumie w konkursie zaprezentowano 18 prac.

  W tegorocznej edycji Konkursu nasi uczniowie odnieśli duży sukces, zajmując kolejno miejsca: I miejsce zdobyła Julia Pietrzyk z klasy II A za skonstruowanie mini robota, III miejsce zajęli Patrycja Brzyska z klasy III A za wykonanie kręciołka, Maciej Czech z klasy III B za zbudowanie silnika elektrycznego, Jakub Sikorski z klasy II A za skonstruowanie zabawki fizycznej o nazwie „powracający walec” i Laura Warchoł z klasy II A za zbudowanie Studni Herona. Pozostali uczestnicy, tj. Agata Szozda, Patrycja Paleń, Szymon Nikolas, Maksymilian Strojewski, Wiktoria Wach, Dominika Kochańczyk, Nikola Tonderys, Szymon Kosz, Jan Szarek, Karol Jędrusiński, Adam Przybysz, Dawid Zalewski otrzymali wyróżnienia.

   Opiekunem i nauczycielem wspierającym jest od lat pani Anna Dybka, która zachęca młodzież do poznawania zjawisk i praw fizycznych nie tylko przez naukę teorii, ale także przez konstrukcje pomocy naukowych, w których wykorzystywane są prawa fizyki i techniki.

Dyplomy i nagrody rzeczowe, zostały wręczone przez wicestarostę Adama Macha oraz dyrektora RCEZ Nisko pana Wacława Piędla.

Naszym uczniom gratulujemy pomysłów i pracowitości i życzymy dalszych sukcesów.