Sukcesy naszych uczniów

Odsłony: 602

 

 Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku w miesiącu czerwcu przystąpili do konkursów, organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

   4 czerwca 2018 r. pięcioro  uczniów, tj. Adrian Gumiela z klasy III A, Karol Dąbek, Fabian Walus z klasy III B, Aleksandra Domańska i Julia Pietrzyk z klasy II A reprezentowali szkołę w IV Powiatowym Konkursie Fizycznym, podczas którego zmierzyli się z zadaniami z dynamiki, kinematyki, hydrostatyki, termodynamiki. 13 czerwca 2018, ogłoszono wyniki. Tytuł laureata konkursu otrzymał Adrian Gumiela. Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki.

   Natomiast 6 czerwca 2018 r. odbyła się kolejna edycja konkursu „Młody Elektryk”. Konkurs był skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu elektrotechniki i zachęcenie do kształcenia w zawodzie elektryka, energetyka i elektromechanika. Patronat nad konkursem oraz nagrody ufundował Starosta Niżański Pan Robert Bednarz oraz PGE Dystrybucja S.A. Odział w Rzeszowie. Konkurs składał się z etapu pisemnego oraz praktycznego. Nagrody wręczali Starosta Niżański Robert Bednarz oraz dyrektor rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja S.A. Czesław Frączek. Trzech uczniów: Jan Szarek, Adrian Gumiela z klasy IIIA i Marcin Serafin z klasy III B otrzymali wyróżnienia, Patrycja Brzyska i Sebastian Środoń z klasy III A dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.