Ola i Laura wyróżnione w konkursie

Odsłony: 794

    Aleksandra Domańska i Laura Warchoł – uczennice naszego gimnazjum zostały nagrodzone w VII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej w Jeżowem.

   Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”  organizowany jest  przez Zespół Szkół w Jeżowem, a patronują mu: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Nisku, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich  oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

   24 maja 2018 r. odbył się finał konkursowych zmagań. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań literackich młodzieży. Przeznaczony był dla uczniów gimnazjum oraz klas 6. i 7. szkoły podstawowej. W tym roku na konkurs nadesłano prace w kategorii poezja i proza oraz w dodatkowej kategorii utworzonej z okazji   100 – lecia odzyskania niepodległości – „Polska ma swój wiek”. Poziom konkursowych zmagań był wysoki. Najlepsze prace nagrodzono.

   Ola i Laura otrzymały wyróżnienia w kategorii proza. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.