Wycieczka- Góry Świętokrzyskie klas 5a, 5b, 4b

Odsłony: 431

   W dniach 29-30 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo- turystycznej w Góry Świętokrzyskie. Najpierw pojechali do  Świętej Katarzyny. Odwiedzili Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Zwiedzali ekspozycje muzealne, pokaz szlifowania kamieni szlachetnych i ozdobnych. Następnie był przejazd do Oblęgorka. Zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza. Około godziny 14-tej powrót do autokaru i przejazd do „Grodu Pędzików”. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie średniowiecznej kuźni gdzie każdy z uczestników otrzyma wybitą na miejscu pamiątkową monetę. Następnie zwiedzanie zamku oraz komnat. Wizyta w wiosce rycerskiej – pokaz różnych rodzajów broni. Oglądanie galerii gigantycznych rzeźb. Drugiego dnia najpierw był przejazd do Chęcin. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Zwiedzanie interaktywnej wystawy przedstawiającej ciało człowieka oraz jego 5 czynności życiowych (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie). Następnie zwiedzanie ruin zamku królewskiego, podziemi, skarbca. Wejście na punkt widokowy – podziwianie panoramy Gór Świętokrzyskich. Około godziny 14-tej obiad. Po nim wizyta w Jaskini Raj – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce.