Klasa 4B realizuje Ogólnopolski Program CEO „PoczytajMy”

Odsłony: 790

    W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 piętnastu uczniów z klasy 4B PSP Nr 5 w Nisku realizuje Ogólnopolski Program CEO „PoczytajMy”. Opiekunem koła „PoczytajMy” jest nauczyciel języka polskiego – mgr Monika Piędel.

    W ramach programu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłego opiekuna tworzą kluby czytelnicze i przygotowują m. in. spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze dzieci razem się bawią, rysują,  śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne!

    Uczniowie z klasy 4B czytają  systematycznie książki  dzieciom z klasy 2B PSP Nr 5 w Nisku.

W ramach programu uczniowie z klasy 4B wraz panią Moniką Piędel współpracują również z  przedszkolem „Dom Misia”. Uczniowie uczestniczyli w akcji czytania przedszkolakom z „Domu Misia” w ramach Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie byli w trzech przedszkolach, gdzie czytali maluszkom książeczki. Czytając dzieciom  uczniowie z klasy 4B zyskali uznanie  swoich słuchaczy. Okazało się , że głośne czytanie uważnemu słuchaczowi może być przyjemnością również dla czytającego. Czwartaki za udział w akcji otrzymali dyplom oraz książki. Bardzo dziękujemy za współpracę państwu Stefaniakom.

Podopieczni pani Moniki stale uczą się nowych rzeczy, w ramach pracy koła „PoczytajMy” byli w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli na lekcji pt. „TERAKOTOWA ARMIA CESARZA QIN”.

Obecnie czwartaki przygotowują przedstawienie dla przedszkolaków.

Zdjęcia i opracowanie tekstu: mgr Monika Piędel