Klas IIA w dniu 8 marca

Odsłony: 641

   

  8 marca, w Dniu Kobiet chłopcy z klasy II a gimnazjum zaprosili klasowe koleżanki do kawiarni Kafka Cafe Nisko na słodki deser oraz do Regionalnego Muzeum w Stalowej Woli na wystawę pt. „Malarz i jego modele”, słynnego polskiego malarza Tadeusza Makowskiego.

   W tym dniu pogoda sprzyjała spacerom. Pierwsze promienie wiosennego słońca dodawały nam energii. W kawiarence, przy deserach i pysznych gorących napojach było bardzo miło. Ten czas sprzyjał umacnianiu więzi koleżeńskich, komunikacji personalnej. Właścicielka kawiarni zorganizowała również konkurs dla dziewcząt, który wygrała Natalia. W nagrodę otrzymała notes i darmowy napój. Następnie udaliśmy się na przystanek, by przemieścić się do Rozwadowa. Zanim dotarliśmy do muzeum, zapoznaliśmy się z historią Żołnierzy Wyklętych w ramach wystawy plenerowej i dowiedzieliśmy się, że król Jan III Sobieski nadał prawa miejskie miejscowości Rozwadów ponad 300 lat temu. Po dotarciu do muzeum mieliśmy przyjemność obcować ze sztuką malarstwa. Pan przewodnik zapoznał nas z historią życia Makowskiego, z jego stylem malowania i nauczył nas, jak odczytywać obrazy. Nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy, że obraz może przemawiać i o wielu aspektach życia informować. Opiekę nad nami sprawowały wychowawczyni Anna Dybka oraz pani Anita Kuciapa.

W imieniu wszystkich dziewczyn serdecznie dziękujemy naszym kolegom za pamięć i oryginalny prezent. Wyjazd ten bardzo nam się podobał!

N. Kowal i N. Tereszko