Julia, Łukasz i Emilia docenieni w Warszawie

Odsłony: 672

 

 Julia Pietrzyk, Łukasz Delekta, uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz Emilia Pietrzyk uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku zostali docenieni podczas III Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920, w obronie granic i niepodległości”.

     Julia Pietrzyk, uczennica klasy II a i Łukasz Delekta z klasy III b, zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii komiks. Z kolei Emilia Pietrzyk z klasy VI b w kategorii „znaczek pocztowy” zdobyła wyróżnienie.

     Rozstrzygnięcie  konkursu i wręczenie nagród laureatom miało miejsce 12 stycznia 2018 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, z udziałem Pani Zofii Pileckiej – córki Rotmistrza Witolda Pileckiego.

    W konkursie adresowanym do dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 600 uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy pochodzili z całego kraju, a także z Wileńszczyzny i ziemi lwowskiej. Uczestniczyli w nim też przedstawiciele Polonii z: Grecji, Niemiec,  Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.