Dobro łączy ludzi – Szlachetna Paczka 2017

Odsłony: 899

    

 

    Ósmego grudnia 2017 roku odbył się finał akcji „Szlachetna Paczka”. Rodzina z okolic Niska, której zdecydowaliśmy się pomóc, została w pełni usatysfakcjonowana, gdyż wspólnymi siłami udało nam się zebrać wszystkie produkty, o które prosiła. W związku z tym, składamy najszczersze podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę. To dzięki Wam przygotowaliśmy paczkę o łącznej wartości przekraczającej 3000 złotych. By zapakować wszystkie zgromadzone artykuły, potrzebowaliśmy aż trzydziestu sześciu różnej wielkości pudeł! Było naprawdę sporo pracy, ale było warto, uwierzcie!

   Ta niewymuszona radość i szczere uśmiechy, które ani na moment nie znikały z twarzy dziewczynek biegających wśród prezentów, w stu procentach zrekompensowały trud, którego się podjęliśmy. „My” – bo „ojcem” tego sukcesu jest cały sztab ludzi czynnie włączających się w pomoc. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Uczniów i ich Rodziców za zbiórkę żywności, środków czystości, przyborów szkolnych, zabawek itd. Nie sposób zapomnieć również o wielkim zaangażowaniu Wychowawców, którzy rozpropagowali akcję wśród swoich podopiecznych. Wszyscy w stu procentach wywiązali się z powierzonego im zadania. Na szczególne słowa uznania zasługują uczniowie klasy 0 ,,b” jako że zgromadzili oni zdecydowanie największą liczbę produktów.

Dziękujemy Pracownikom Szkoły za finansowe i duchowe wsparcie inicjatywy.

Łącznie udało nam się zebrać 1055 złotych, za które zakupione zostały pozostałe produkty zgłoszone przez rodzinę.

Pomoc to nie tylko wsparcie materialne; nie mniej istotne było pakowanie paczek przez Uczniów klasy III „a” gimnazjum. Drodzy Uczniowie! Gdyby nie Wy, nie zdążylibyśmy ze wszystkim na czas! Dziękujemy także Agnieszce Dąbek i Nadii Schiffer za pomoc w kodowaniu pakunków oraz chłopcom: Dominikowi Warchołowi i Piotrkowi Cichoniowi, którzy po lekcjach dobrowolnie zadeklarowali się załadować wszystkie paczki do samochodów w celu przewiezienia ich do magazynu, skąd następnie trafić miały do wybranej rodziny. Wasza pomoc była nieoceniona!

Nie można pominąć zasług naszej wspaniałej Wolontariuszki – Klaudii Joniec, która była motorem naszego działania, zawsze służąc dobrą radą i ciepłym słowem.

Na koniec raz jeszcze dziękujemy Wszystkim zaangażowanym, niech dobro, którym podzieliliście się z potrzebującymi, powróci do Was ze zdwojoną siłą, bo: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Koordynatorki Szlachetnej Paczki:

Barbara Mierzwa

Katarzyna Madej