Codzienna praca w KMO

Odsłony: 1067

   

    W KMO DAVINCI trwa realizacja projektu „Doświadczaj, eksperymentuj, odkrywaj”. Opiekun KMO pani Anna Dybka zaproponowała na zajęciach KMO budowanie stacji eksperymentalnych. Pierwszym etapem była wycieczka na początku maja do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu, w której były już podobne stacje, zbudowane przez uczniów i ich rodziców. Pomysłodawczynią całego projektu była pani Aneta Jabłońska. Po zainspirowaniu nasi gimnazjaliści przystąpili do działania. Już do końca czerwca przygotowali 10 stanowisk, a po wakacjach kontynuowali pracę, poszukując nowych pomysłów i rozwiązań. Cały proces tworzenia wzbudzał dużo emocji, z relacji uczniów wynika, że najtrudniej było wymyśleć, jakie ma być stanowisko i czemu służyć. Na tym etapie pomysły poddawała pani Anna Dybka i dla każdego ucznia,  który się zgłosił znalazła coś odpowiedniego. Sam proces budowy stacji odbywał się w domu pod czujnym okiem rodziców, którzy również angażowali się w nasze działania. Drobne poprawki i ewentualne ulepszenia odbywały się na zajęciach KMO. Na trzy dni przed IV Festiwalem Nauki, organizowanym przez niżańskie Kluby Młodych Odkrywców mamy 35 stanowisk. Naszą twórczą pracę przedstawiamy w fotorelacji(więcej>>).