Akademia Pana Kleksa

Odsłony: 1193

  W dniu 14 czerwca 2017 r. uczniowie z Klubu Młodego Odkrywcy DaVinci pod czujnym okiem Pani Anny Dybki przeprowadzili szereg doświadczeń fizycznych dla dzieci ze szkolnej świetlicy. W  Akademii Pana Kleksa dzieci mogły obserwować wykonywane doświadczenia. Podobało się  im nadmuchiwanie balonika przez wytwarzanie dwutlenku węgla i sprawdzenie jego właściwości. Tworzenie  lawy wulkanicznej, tornado ognia i balon trzymający szklanki.  Interesującym zjawiskiem, było wytwarzanie przez maszynę elektrostatyczną ładunków  i przeskok iskry. Niespodzianką była moc papieru, który złożony w harmonijkę utrzymał szklankę.  

    W drugiej części spotkania w Akademii Pana Kleksa, przy stanowiskach eksperymentalnych dzieci  chętnie brały czynny udział, co dawało im ogromną  satysfakcję i wiele radości z eksperymentowania. Dużym zainteresowaniem cieszył się  telefon, kołyska Newtona, urządzenie  tworzące wrażenie ruchu i lustro, w którym można zobaczyć wielokrotność  odbić. Pokazy dostosowane były do wieku uczniów, którzy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, chętnie wyjaśniali obserwowane zjawiska i poznawali prawa rządzące w przyrodzie. 

    Dziękujemy za wizytę w Akademii Pana Kleksa, wspaniałe pokazy, trud włożony w przygotowanie pomocy naukowych i nauczanie fizyki poprzez zabawę. 

Maria Kotuła