Mażoretki z Niska V w Europie

Odsłony: 863

   3 czerwca 2017 r. (sobota) sekcja mażoretek uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które organizowane były w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Niżańska grupa zdobyła  I nagrodę za prezentacje w przemarszu oraz II miejsce za układ na scenie, co w ogólnej klasyfikacji dało niżańskim mażoretkom tytuł Mistrza Polski !!!

Jedną z mażoretek była uczennica naszej szkoły Natalia Siek z kl.6b. W zajęciach zespołu Natalia uczestniczy od ponad 5 lat. 

3 lipca br grupa niżańskich mażoretek wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Bułgarii w mieście Albena. W czterodniowych eliminacjach Mistrzostw, organizowanych przez Federację International Association of Majorette – Sport, udział wzięło blisko 40 zespołów z Bułgarii, Czech, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Bośni i Hercegowiny.
Niżańska grupa prezentowała się dwukrotnie: podczas przemarszu i na scenie. Mimo dużej konkurencji, dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały się wspaniale zdobywając w ogólnej punktacji V miejsce w Europie.

http://www.nisko.pl/aktualnosci/1500-nizanskie-mazoretki-w-bulgarii

http://nizanskie.info/pl/15_fotorelacje/94_kultura/782_sukces_mazoretek_nck.html