Wycieczka do Warszawy- kl. 4a, 4b, 5a

Odsłony: 759

   1 i 2 czerwca 2017 r. uczniowie klas 4 i 5a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki był spacer po Starym i Nowym Mieście - oglądanie najciekawszych zabytków: Kolumna Zygmunta, ul. Świętojańska, Archikatedra św. Jana, mury miejskie, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca. Wysłuchanie legend o Warsie i Sawie, warszawskim Bazyliszku oraz Syrence.

Następnie przejście Traktem Królewskim (m. in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, kościół św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam oglądanie zmiany warty. Następnie wizyta w warszawskim zoo. Spacer po jednym z najpiękniejszych w Polsce ogrodów zoologicznych. W piątek po pysznym śniadaniu  wyruszyliśmy  na Stadion Narodowy, największej w Polsce areny rozgrywek sportowych. Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam odbył się seans w planetarium. Po obiedzie  rozpoczęło się zwiedzanie największego w Polsce parku doświadczeń. O godz. 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Niska.