Poszukiwanie Talentów 2017

Odsłony: 735

 

   Aleksandra Domańska i Julia Pietrzyk - uczennice Gimnazjum nr 2 w Nisku reprezentowały  naszą szkołę i województwo podkarpackie w Finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poszukiwanie Talentów 2017”. Obie uczennice uzyskały tytuł Finalisty i odznakę „ZŁOTY KWANT” oraz dyplom za piękną, twórczą i oryginalną pracę konkursową.
    Finał konkursu odbył się w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki w dniach 29 - 30 maja 2017 r. W rozgrywce finałowej spotkało się 60 najlepszych uczestników w dwóch grupach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, którzy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu fizyki. Konkurs polegał na przygotowaniu prac w kilku kategoriach, np. uczniowie pisali limeryki o fizyce, przeprowadzali doświadczenia, wykonywali zdjęcia. 

    Podczas ostatecznego starcia w Warszawie każdy uczestnik odpowiadał na pytania przed czterema komisjami. W drugim dniu, podczas uroczystości rozdania nagród, która rozpoczęła się od prezentacji najlepszych prac, jeszcze jedna uczennica naszego gimnazjum Klaudia Filiks została wyróżniona Jej zdjęcie, zgłoszone w kategorii „Fizyka i fotografia", znalazło się wśród najlepszych zdjęć konkursowych, podobnie jak zdjęcie Aleksandry Domańskiej

 

Również prace plastyczne Julii i Oli zostały wyróżnione i znalazły się na wystawie, która również będzie prezentowana podczas „Warszawskiego Festiwalu Nauki”, który odbędzie się w dniach 22 września – 1 października. Następnie uczestnicy Finału wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem wykładu prof. dr. hab. Andrzeja Dragana, dotyczącego stawiania pytań o fizykę, a bezpośrednio po nim dr Anna Kaczorowska ogłosiła wyniki. Opiekunem merytorycznym uczennic jest Anna Dybka nauczycielka fizyki, której praca z uczniami została dostrzeżona i doceniona przez organizatorów. Pani Anna Dybka otrzymała dyplom i nagrodę specjalną.