Sukces Oli w Konkursie Twórczości Literackiej

Odsłony: 770

 

 Aleksandra Domańska – uczennica klasy Ia naszego gimnazjum została wyróżniona w VI Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej w Jeżowem.

Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”  organizowany jest  przez Zespół Szkół w Jeżowem, a patronują mu: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Nisku, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich  oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

25 maja 2017 r. odbył się finał konkursowych zmagań. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań literackich młodzieży. Przeznaczony był dla uczniów gimnazjum z Podkarpacia. W tym roku na konkurs nadesłano 134 prace w kategorii poezja i proza. Poziom konkursowych zmagań był wysoki. Najlepsze prace nagrodzono.

Aleksandra Domańska napisała fragment powieści pt. ”Po drugiej stronie lustra”. Na jej pracę szczególną uwagę zwróciła jedna z jurorek, poetka i prozaiczka należąca do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” pani Marta Gdula-Żukowicz. Ola otrzymała nagrodę specjalną.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Małgorzata Marchut