KMO w Przemyślu

Odsłony: 750

 

   W bieżącym roku Kluby Młodego Odkrywcy, działające przy niżańskich gimnazjach, realizują kolejny projekt „Badamy,dociekamy,eksperymentujemy - czyli nauka inaczej”, przy wsparciu finansowym Gminy i Miasta Nisko. Kluby „Mały Fizyk” z Gimnazjum Nr 1 i „DaVINCI” z Gimnazjum Nr 2 wraz z opiekunami panią Aleksandrą Jackowicz i Anną Dybką, nawiązały współpracę z KMO w Przemyślu, który realizuje projekt DEMO. (zdjęcia>>)

Autorem i pomysłodawcą tego projektu jest pani Aneta Jabłońska, opiekun KMO „Młodzi programiści” ze Szkoły Podstawowej Nr 11. W dniu 11 maja grupa 45 uczniów wyjechała do Przemyśla, gdzie została bardzo serdecznie przyjęta przez nauczycieli SP Nr 11. Pani Jolanta Kawalec zapoznała młodzież z historią miasta, jego zabytkami i atrakcjami turystycznymi, m.in. młodzież zobaczyła forty twierdzy przemyskiej, Zamek Kazimierzowski, Archikatedrę: rzymskokatolicką i grekokatolicką, Rynek i zabytkowy dworzec. Głównym celem wyjazdu były warsztaty na stacjach eksperymentalnych, które przygotowali uczniowie SP nr 11 w czytelni Biblioteki Publicznej. Młodzież gimnazjalna z KMO była pod wrażeniem jakości przygotowania stacji i sposobu prezentacji przez młodszych odkrywców, którzy zarażali swoją pasją, energią i chęcią dzielenia się sposobami powstawania stacji. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, naukowej atmosferze, przy wspólnym doświadczaniu i odkrywaniu praw fizyki.

Bardzo dziękujemy pani Anecie Jabłońskiej za zaproszenie i życzliwość, okazaną naszym klubowiczom za inspirację i wsparcie przy realizacji naszego projektu.